مرکز تخصصی چاپ و تکثیر CD - DVD

روبات هاروارد برای آموزش کدنویسی به کودکان

محققان هاروارد روباتی ۱۰ دلاری ساخته‌اند که هدف از آن آموزش کدنویسی به کودکان است. این روبات آموزشی AERobot نام دارد و برای برنامه‌ریزی آن نیازی به یادگیری زبان خاصی نیست.
روبات AERobot را می‌توان با استفاده از پورت USB به کامپیوتر متصل کرد. توسعه‌دهندگان این روبات، برای سهولت کدنویسی، زبان جدیدی را با عنوان minibloqs ارایه کرده‌اند که در واقع یک زبان نیست، بلکه مجموعه‌ای از دستورات تصویری است که با قراردادن آن‌ها زیر هم و با ترتیب مشخص، می‌توان روبات را برنامه‌ریزی کرده و رفتار آن را در حالات مختلف تغییر داد. این روبات با در نظر گرفتن بودجه‌ی محدود مدارس ساخته شده که هزینه‌ی ساخت ۱۰ دلاری آن، گویای این مساله است.
در این روبات آموزشی از موتورهای ویبره، ال‌ای‌دی و انواع سنسورها استفاده شده است. می‌توان این روبات را برای تعقیب خط، مواجهه با موانع و عبور از آن‌ها و همچنین روشن شدن ال‌ای‌دی با رنگ‌های مختلف در شرایط متفاوت برنامه‌ریزی کرد.
روبات آموزشی دانشگاه هارواد جایزه‌ی اول مسابقات AFRON 2014 را از آن خود کرده است. این مسابقه میان توسعه‌دهندگانی که روبات آموزشی با هزینه‌ی کم می‌سازند، برگزار می‌شود.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز چاپ سی دی می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح